IŞINLAMA İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

Işınlama cihazı kapalı durumda iken kaynak paneli, panelin üst bölümü 6 m derinlikte olmak üzere 8 m derinliğinde su dolu bir havuz içerisinde bulunur.

Cihazı ışınlama konumuna getirmek için, kaynak paneli pnömatik bir piston vasıtasıyla çekilerek ürün dolu kutular arasına getirilir.

Işınlama işlemine tabi tutulacak ürünler alüminyumdan yapılmış kutulara (tot) konularak, bir taşıyıcı konveyör sistemi ile ışınlama odasına taşınır.

Ürün dolu kutular kaynak çevresinde yürü-dur şeklinde hareket ederek 53 değişik konumda ışınlandıktan sonra yine taşıyıcı konveyör sistemi ile otomatik olarak dışarı alınır.

Işınlayıcı cihaz ve konveyör sistemi tamamı ile otomatik olarak bilgisayarla kumanda edilmektedir.

GAMMA-PAK İLE ÇALIŞMAK İSTİYORUM, NEREDEN BAŞLAYACAĞIM?

Bizlerle iletişime geçiniz

Daha önce hiç ürün ışınlatmadıysanız, ürünleriniz arasından değişen sayı ve adette numune gönderiniz.

Tesise gelen ürün numuneleri en az 3 farklı dozda ışınlanır ve ürün için uygun olan en düşük (min) ve en yüksek (max) doz tespiti için size geri gönderilir.

Doz tespitini yapabilmek için size geri gönderilen test numunelerini fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerden geçirerek uygun min ve max doza karar veriniz.

Doz tespiti hakkında bizleri bilgilendiriniz.

Işınlama işleminde tek bir dozdan bahsetmek mümkün değildir. En düşük (min) doz, ürünün ışınlama amacını sağlamalı, en yüksek (max) doz ise ürünün son kullanma tarihinde stabilitesini koruyacak yeterliliğe sahip olmalıdır.

GAMMA-PAK'A ÜRÜN GÖNDERMEDEN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKENLER

Ürünlerinize uygulanacak uygun doz aralığı sizin tarafınızdan tespit edilmiş ve onaylanmış olmalıdır. Bu konuda bizlerle temasa geçip Işınlama İstek Formunu doldurduktan sonra fax veya mail yoluyla bize ulaştırınız.

Ürünlerinizin ambalajı veya koli boyutları, ürünlerinizin yükleneceği ışınlayıcı kutulara (tot) uygun olarak tasarlanmalıdır.

Alüminyumdan yapılmış ışınlama kutularının (TOT) boyutları içten içe ölçüldüğünde 56 cm x 62 cm x 122 cm. olup, en fazla 125 kg. yüklenebilmektedir. Tot içine sığabilecek en uygun koli boyutları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Işınlama İşlemi Adımları